> > > > > de-kaarsenkroon-van-de-sint-walburgiskerk

Aartje Bososkam - De Kaarsenkroon Van De Sint Walburgiskerk

Het boek De Kaarsenkroon Van De Sint Walburgiskerk van de auteur Aartje Bososkam is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "De Kaarsenkroon Van De Sint Walburgiskerk" is tweedehands te koop vanaf € 25,99 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 25,99 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789057304484
   
Soort boek
Paperback


DE KAARSENKROON VAN DE SINT WALBUR GISKERK<br />Een Jeruzalemluchter als wegwijzer<br />Elk jaar lopen duizenden mensen gefascineerd om de prachtige middeleeuwse kaarsenkroon in de Sint Walburgiskerk in Zutphen. In de onderrand zijn oude gotische letters te zien en afbeeldingen van burchten, de eenhoorn en de maagd, jagers, dansers, herten en honden. Hogerop in de kroon zijn 30 vosjes te vinden. Elke afbeelding heft een eigen betekenis.<br />Ook de geschiedenis van de kroon is intrigerend. De kaarsenkroon blijkt een Jeruzalemluchter te zijn uit circa 1397 en is veel ouder dan voorheen werd aangenomen. Nu de onstaansperiode bekend is, zijn de afbeeldingen beter te verklaren. Zo vertelt de kroon ons de verhalen van de lijdende eenhoorn, van de zoektocht van de valkenier en van de bruidegom en de bruid. De eeuwenoude christelijke symboliek laat ons zelfs zien welke weg pelgrims van de aarde naar het hemelse Jeruzalem zal leiden.<br />Aartje Bos-Oskam (1942) is gids in de Sint Walburgiskerk en deed uitgebreid onderzoek naar de geheimzinnige kaarsenkroon. In deze uitgave beschrijft zij wat zij op het spoor kwam.
Prijs
€ 25,99
Bekijk boek