> > > > > tweeduizend-jaar-apostolische-veelkleurigheid

Truus Bouman-komen - Tweeduizend Jaar Apostolische Veelkleurigheid

Het boek Tweeduizend Jaar Apostolische Veelkleurigheid van de auteur Truus Bouman-komen is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "Tweeduizend Jaar Apostolische Veelkleurigheid" is tweedehands te koop vanaf € 22,10 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 22,10 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789463012935
   
Soort boek
Paperback


De christelijke begrippen 'apostel' en ‘apostolisch’ zijn door de eeuwen heen op vele manieren ingekleurd. Daarbij ging het streven om naastenliefde te betonen helaas vaak gepaard met conflicten. In dit boek worden leven en werk belicht van mensen die in de afgelopen tweeduizend jaar van christelijke geschiedenis op markante wijze vorm en inhoud hebben gegeven aan de apostolische erfenis: stichters van kloosterorden, mystici, reformatoren en piëtisten. Veel aandacht krijgt Nikolaus von Zinzendorf, oprichter van de hernhutters, omdat bij hem duidelijk wordt hoe de verschillende stromingen op elkaar inwerken, conflicten veroorzaakt worden, verzoeningen tot stand komen en weer nieuwe conflicten ontstaan. Diezelfde patronen tekenen zich af in de opwekkingsbewegingen uit de negentiende eeuw en de pinksterbewegingen uit de twintigste en eenentwintigste eeuw, evenals in ontwikkelingen in de traditionele kerken na Napoleon. Het laatste hoofdstuk gaat over het ontstaan van het schisma in 1946 in de Hersteld Apostolische Zendinggemeente in de Eenheid der Apostelen en de ontwikkelingen erna in de Nieuw-Apostolische Kerk, de Gemeente van Apostolische Christenen en het Apostolisch Genootschap. Zowel de onoverbrugbaar geworden verschillen in geloofsinhoud als de overeenkomsten in levensstijl worden beschreven. De auteur pleit ervoor dat ieder sterk in zijn of haar eigen traditie staat met respect voor die van de ander. Het is – vindt ze – de moeite waard om te kijken waar raakvlakken liggen met andersdenkenden: samenwerking maakt de wereld mooier. Truus Bouman-Komen studeerde germanistiek en pedagogiek in Amsterdam en Zürich. Aan de Universiteit van Amsterdam slaagde zij cum laude voor het kandidaats- en doctoraalexamen. Ingrijpend in haar jeugd was het schisma dat zich in de geloofsrichting van haar ouders voordeed. Het bracht jarenlang onbespreekbaar verdriet in de familie. Dat was haar drijfveer om aan de Vrije Universiteit Amsterdam promotieonderzoek te doen. Haar proefschrift over broederliefde en vijandschap bij Zinzendorf verscheen in 2009. Datzelfde verdriet én de vreugde om recent herstel van familiebanden bewogen haar tijdens het schrijfproces van dit boek over apostolische veelkleurigheid.
Prijs
€ 22,10
Bekijk boek