> > > > > epsilon-uitgaven-77-hemelverschijnselen-nabij-de-horizon

Broer, Henk & Ger Langeweg & Oey Theng Sit & Leo Schatz (red.) - Epsilon Uitgaven 77 - Hemelverschijnselen Nabij De Horizon

Het boek Epsilon Uitgaven 77 - Hemelverschijnselen Nabij De Horizon van de auteur Broer, Henk & Ger Langeweg & Oey Theng Sit & Leo Schatz (red.) is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "Epsilon Uitgaven 77 - Hemelverschijnselen Nabij De Horizon" is tweedehands te koop vanaf € 66,37 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 66,37 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789050411363
   
Soort boek
Paperback


Asfaltspiegelingen, fata morgana's, blinde stroken of zones in de ondergaande zon: het zijn regelmatig optredende hemelverschijnselen die zich in de buurt van de horizon afspelen. Luchtspiegelingen zijn het. De verschijnselen laten zich goed verklaren in termen van geometrische optica. In dit boek worden deze verschijnselen nader beschouwd met behulp van wat elementaire wiskunde, die enige euclidische meetkunde en differentiaalrekening behelst. Verder wordt het Principe van Fermat nader uitgewerkt, waarbij variatierekening en differentiaalmeetkunde een belangrijke rol krijgen. Marcel Minnaert heeft in zijn magistrale De natuurkunde van 't vrije veld de aandacht op luchtspiegelingen en andere fenomenen gericht en ze met middelbare schoolwiskunde en -natuurkunde van zijn tijd beschreven. We spreken eind jaren dertig van de vorige eeuw. Geometrische optica is de theorie van de lichtstralen met daarin onder meer de brekingswet van Snellius. Belangrijk is dat zich in de atmosfeer op zekere hoogte een warmere laag vormt, waarin zowel kaatsing als breking kan optreden. Hierdoor kan in het gezichtsveld van een waarnemer een sector ontstaan rondom de horizontale kijkrichting, waarbinnen de beelden als het ware vervangen worden door beelden achter de horizon. Deze theorie is rond 1920 ontwikkeld door Alfred Wegener. Het eerste deel van dit boek behandelt deze theorie vanuit elementaire wiskunde. De theorie gaat uit van het Principe van Fermat waarbij lichtstralen gekarakteriseerd worden als paden van de kortste tijd. Het blijkt dat Johann Bernoulli's brachistochrone probleem naadloos op deze zelfde wiskunde past. In een tweede deel wordt het Principe van Fermat nader uitgewerkt in termen van de beroemde Ierse wiskundige Hamilton.
Prijs
€ 66,37
Bekijk boek


Andere populaire boeken van Broer, Henk & Ger Langeweg & Oey Theng Sit & Leo Schatz (red.)
We hebben meer boeken van de Auteur gevonden. Hieronder ziet u de 3 boeken waar het meeste aanbod van is.
Nieuw (0)
Tweedehands (1)
€ 52,35
Nieuw (1)
€ 52,99
Tweedehands (0)
Nieuw (1)
€ 34,99
Tweedehands (0)