ISBN: 9781409425694
Bekijk boek
Het boek Macht En Waarden In De Wereldpolitiek van de auteur Rik Coolsaet is 2 maal gevonden, 0 maal nieuw en 2 maal tweedehands. "Macht En Waarden In De Wereldpolitiek" is tweedehands te koop vanaf € 42,90 bij Bol.com.
![]() |
Aanbieder
Bol.com |
ISBN
9789038217659
Soort boek
Bindwijze overig De wereldpolitiek van vandaag is wat zij altijd is geweest: een spel om macht en invloed, waar staten met elkaar wedijveren, soms oorlog voeren, soms samenwerken, waar grote mogendheden oprijzen en vervolgens afkalven. Andere spelers - de publieke opinie, grote ondernemingen, een terreurgroep - kunnen af en toe aan zet zijn, maar het zijn de staten die het laatste woord hebben.<p> <br />Maar de wereldpolitiek draait niet enkel om macht. Brute macht roept onvermijdelijk weerstand op. Een internationale orde veronderstelt ook een aanzienlijke mate van vrijwillige instemming. Die internationale orde bestaat aldus uit twee onlosmakelijk verbonden elementen: macht én waarden. </p><p> <br />De basisdynamiek van de wereldpolitiek berust op een complex machtsspel, waarin geopolitiek, mondialisering en waarden in elkaar verstrengeld zijn. Maar kan dat ook een wereldorde opleveren, die stabiel is - en daarenboven legitiem? </p><p> <br />Elke generatie heeft steeds weer het gevoel in een heel nieuwe wereld te leven, met nooit eerder geziene nieuwe ontwikkelingen, nieuwe actoren, nieuwe thema's. Bij nader toezien echter is veel wat een generatie als 'nieuw' aanvoelt en bestempelt, door vorige generaties op dezelfde manier ervaren. Met die vergelijkingen tussen gisteren en vandaag moet echter altijd voorzichtig worden omgesprongen. De geschiedenis bereidt haar gerechten immers nooit tweemaal op dezelfde manier. Maar de ingrediënten zijn wel vaak dezelfde. </p><p> <br />Met een blik op het verleden werpt dit handboek bij de colleges 'Langetermijnontwikkelingen in de wereldpolitiek' een blik op de toekomst van de wereldpolitiek. </p><p> <br /><br /><b>Rik Coolsaet </b>is voorzitter van de Vakgroep Politieke Wetenschappen van de Universiteit Gent. Met bijdragen van Peter Debaere, Goedele De Keersmaeker, Tim Haesebrouck, Jennifer Kesteleyn, Thijs Van de Graaf, Mattias Vermeiren.<br /> </p>
|
Prijs
€ 42,90 |
Bekijk boek |
![]() |
Aanbieder
Bol.com |
ISBN
9789038225111
Soort boek
Paperback De wereldpolitiek van vandaag is wat zij altijd is geweest: een competitief spel om leiderschap, macht en invloed, waar staten met elkaar wedijveren, soms oorlog voeren, soms samenwerken, waar grote mogendheden oprijzen en vervolgens afkalven, tegen de achtergrond van een voortschrijdende mondialisering. Andere spelers - de publieke opinie, grote ondernemingen, een terreurgroep - zijn soms aan zet, maar de staten blijven de hoofdrolspelers. Maar de wereldpolitiek draait niet enkel om macht. Brute macht roept onvermijdelijk weerstand op. Om stabiel te zijn, veronderstelt een internationale orde ook een aanzienlijke mate van vrijwillige instemming. Een stabiele en legitieme internationale orde bestaat dan ook uit twee onlosmakelijk verbonden elementen: macht én waarden. Elke generatie heeft steeds weer het gevoel in een heel nieuw wereld te leven, met nooit eerder geziene nieuwe ontwikkelingen, nieuwe actoren, nieuwe thema’s. Bij nader toezien echter is veel wat een generatie als 'nieuw' aanvoelt en bestempelt, door vorige generaties op dezelfde manier ervaren. Met die vergelijkingen tussen gisteren en vandaag moet echter altijd voorzichtig worden omgesprongen. De geschiedenis bereidt haar gerechten immers nooit tweemaal op dezelfde manier. Maar de ingrediënten zijn wel vaak dezelfde. Met het verleden in de achteruitspiegel tracht dit handboek bij de colleges 'Langetermijnontwikkelingen in de wereldpolitiek' orde in de schijnbare wanorde te ontdekken, het primaire van het secundaire te onderscheiden, kortom de forces profondes van de wereldpolitiek heden ten dage te identificeren - en een bescheiden blik in de nabije toekomst te werpen.
|
Prijs
€ 49,50 |
Bekijk boek |