> > > > > werken-van-de-linschotenvereeniging-de-avonturen-van-een-vocsoldaat

Van Der Haeghe - Werken Van De Linschoten-vereeniging - De Avonturen Van Een Voc-soldaat

Het boek Werken Van De Linschoten-vereeniging - De Avonturen Van Een Voc-soldaat van de auteur Van Der Haeghe is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "Werken Van De Linschoten-vereeniging - De Avonturen Van Een Voc-soldaat" is tweedehands te koop vanaf € 22,50 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 22,50 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789057301940
   
Soort boek
Hardcover


Zin voor avontuur en een ongelukkige liefde. Dat is wat de Vlaming Carolus van der Haeghe ertoe dreef om zijn heil te gaan zoeken in Oost-Indië. Als VOC-soldaat reisde hij in 1699 naar het verre Batavia, waar hij echter al spoedig deserteerde. Wat volgt lijkt het verhaal uit een spannende avonturenroman. Groot verschil is echter, dat de lotgevallen van Carolus van der Haeghe echt gebeurd zijn. Aan de hand van zijn dagboek volgen we hem tijdens zijn omzwervingen op Batavia, de Filippijnen en in Japan. Zijn levendige en zeer boeiend geschreven dagboek geeft een unieke kijk op de levenswandel van een vrijbuiter in het Zuidoost-Azië van rond 1700. <br /> <br /> In die tijd had de VOC ongeveer 35.000 mensen in dienst in Europa, Azië en Kaap de Goede Hoop. Deze bonte verzameling VOC-dienaren vormt een aardige dwarsdoorsnede van de toenmalige samenleving. Bewindhebbers, officieren en kooplui in compagniesdienst kregen in tal van biografische en economische studies reeds ruimschoots aandacht. Van matrozen en soldaten – die ruim driekwart van het VOC-personeel uitmaakten – weten we daarentegen heel weinig. Egodocumenten uit de onderste regionen van de VOC-hiërarchie zijn immers zeer zeldzaam. Het dagboek van Carolus van der Haeghe is dan ook een uitzonderlijk historisch egodocument. <br /> <br /> 'De avonturen van een VOC-soldaat' verscheen als deel 93 in de reeks Werken van de Linschoten-Vereeniging.
Prijs
€ 22,50
Bekijk boek