> > > > > de-rug-gebogen-de-kop-omhoog

B.H.M. Van Der Hoeven - De Rug Gebogen, De Kop Omhoog

Het boek De Rug Gebogen, De Kop Omhoog van de auteur B.H.M. Van Der Hoeven is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "De Rug Gebogen, De Kop Omhoog" is tweedehands te koop vanaf € 45,00 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 45,00 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789076472072
   
Soort boek
Hardcover


Het leek zo eenvoudig. Een stamboom van de familie. Toen, door het materiaal dat door Léon van der Hoeven en Chris Schriks met zoveel zorg bijeen was vergaard, de contouren van de familie duidelijk werden uit akten en meer recent uit lotgevallen van de familie in Helmond, kwam als vanzelf een motto boven drijven dat significant is voor de dragers van de naam Schrieck, later Schriks: ‘De rug gebogen, de kop omhoog.’ Hard werken, trots op een onkreukbare naam, wars van hulp van overheid of kerk, tenzij die hulp van ‘boven’ kwam.<br /><br />Wat intrigeerde was hoe de voorvaders en voormoeders aan hun naam kwamen en hoe zij hadden geleefd in Ankeveen, de Naardermeer, Naarden, Bussum, Ravenstein en Helmond. Aanvankelijk waren het turf- stekers, vissers, vogelvangers, kleine boeren. Als in een bezigheid de klad kwam trokken ze verder en kozen ze een ander vak. Het werden wevers, katoendrukkers, metaalbewerkers en grafici. Later zag men hen terug in eigen ondernemingen, in de zorg, als ambtenaar, als onderwijzer of leraar of in een vrij beroep.<br /><br />‘De rug gebogen, de kop omhoog’ is een klein monument voor de man aan wie het is opgedragen: een man die veel wilde maar waarbij alles tegenzat: door de crisis, de oorlog en door gezinsomstandigheden. Hij heeft zich nooit laten kennen en hij heeft onder al dat ongemak tot aan zijn dood toe de kop hoog gehouden.
Prijs
€ 45,00
Bekijk boek


Andere populaire boeken van B.H.M. Van Der Hoeven
We hebben meer boeken van de Auteur gevonden. Hieronder ziet u de 3 boeken waar het meeste aanbod van is.
Nieuw (2)
vanaf € 109,00
Tweedehands (0)
Nieuw (0)
Tweedehands (1)
€ 9,45
Nieuw (1)
€ 60,00
Tweedehands (0)