> > > > > de-correspondentie-van-desiderius-erasmus-20

Desiderius Erasmus - De Correspondentie Van Desiderius Erasmus 20

Het boek De Correspondentie Van Desiderius Erasmus 20 van de auteur Desiderius Erasmus is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "De Correspondentie Van Desiderius Erasmus 20" is tweedehands te koop vanaf € 38,50 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 38,50 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789061005315
   
Soort boek
Hardcover


In dit twintigste deel van de integrale uitgave van alle 3141 brieven van en aan Erasmus zijn de brieven opgenomen die van januari 1535 tot zijn dood in 1536 werden geschreven. De situatie in Europa is in de periode 1535-1536 nagenoeg dezelfde als in de tien jaren daarvoor. Op cultureel gebied bloeien humanisme, wetenschap en boekdrukkunst, maar op godsdienstig terrein duurt de onrust van de hervorming voort. Vooral de wederdopers of anabaptisten veroorzaken in deze periode ophef, wat culmineert in het langdurige beleg en de verovering van hun 'nieuwe Jeruzalem', de stad M?nster. Een heel andere tragedie speelt zich intussen in Londen af. Hendrik VIII botste met de regels en wetten van de katholieke Kerk in zijn streven een wettige zoon als potenti?le troonopvolger te krijgen. Twee goede vrienden van Erasmus, Thomas More en bisschop John Fisher werden beschuldigd van verraad en in 1535 onthoofd. Deze botsing liep uit op een scheiding: de anglicaanse Kerk maakte zich los van de katholieke. Hoofd van de anglicaanse Kerk was de vorst van Engeland. De bevestiging van de terechtstelling en de gruwelijke details bereikten Erasmus met vertraging via verschillende omwegen, vanwege de Engelse briefcensuur. De lichamelijke conditie van Erasmus laat te wensen over en hij is ook met zijn levenseinde bezig. Hij verkoopt zijn huis in Freiburg, logeert bij Froben in Bazel om het drukken van zijn Prediker te begeleiden en kan niet besluiten of hij nog naar Bourgondi? of naar Brabant wil verhuizen. Wie de correspondentie van Erasmus leest zou daaruit kunnen opmaken dat hij het financieel niet al te breed had, maar uit het testament, dat aan het eind van dit deel is opgenomen, blijkt dat hij helemaal niet zo onbemiddeld was als hij vaak had doen voorkomen. Ook Erasmus was niets menselijks vreemd. Dit deel is vertaald door Frans Slits en Rob Tuizenga.
Prijs
€ 38,50
Bekijk boek


Andere populaire boeken van Desiderius Erasmus
We hebben meer boeken van de Auteur gevonden. Hieronder ziet u de 3 boeken waar het meeste aanbod van is.
Lof Der Zotheid

ISBN: 9789061002543


Bekijk boek

Nieuw (5)
vanaf € 15,99
Tweedehands (14)
vanaf € 11,50
Nieuw (7)
vanaf € 9,90
Tweedehands (0)
Moriæ Encomium

ISBN: 9781385564288


Bekijk boek

Nieuw (6)
vanaf € 23,99
Tweedehands (0)