> > > > > streek-taol-westbraobant

Giel Van Gastel - Streek & Taol - West-braobant

Het boek Streek & Taol - West-braobant van de auteur Giel Van Gastel is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "Streek & Taol - West-braobant" is tweedehands te koop vanaf € 23,50 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 23,50 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789055123865
   
Soort boek
Hardcover


Giel van Gastel, alias Michel de Koning, uit Wouwse Plantage overleed onverwachts in de zomer van 2012, nog voor hij dit boek helemaal af had. Michel was een begenadigd schrijver en een belezen en creatieve man, die zeer veel mensen geholpen heeft in uitingen van Brabantse cultuur. Hij had een zwak voor Brabantse dialecten en was een groot kenner van het West-Brabantse dialect. Hij publiceerde in zijn Gastelse thuistaal onder de schuilnaam Giel van Gastel zijn boekjes in dialect: Giel van Gastel op z'ne praotstoel, Daor emme Giele wir, West-Brabantste Streekwoorden (samen met Cor Swanenberg) en We doen zo mar aon. Zijn stem is vastgelegd op de cd We gaon samen 't jaor ròònd in de Schrieversserie. Op Omroep Brabant was Michel regelmatig te beluisteren met verhalen in het Gastels. Bijna tien jaar lang was Michel hoofdredacteur van het tijdschrift Brabants, een kwartaaluitgave met cd over de Brabantse taal, literatuur, muziek, dialect en naamkunde. Hij was vice-voorzitter van de Stichting het Brabants en van de Toon Weijnenstichting. Als voorzitter van de Commissie Dialectologie van het Noordbrabants Genootschap was hij mede initiatiefnemer van het Brabants Boekenweekboek dat inmiddels al zeven maal is verschenen. Michel werkte mee aan D'r waar 's, de Brabantse sprookjes in dialect voor de Efteling en de strip Suske en Wieske de Éfteling-élfkes. Hij hield lezingen over dialect en verzorgde meermaals de West-Braobaanse taoltoets. Het liefst vertelde hij in dialect over wielrennen. Het fameuze wielertijdschrift Helden kon van meet af aan rekenen op zijn vaste medewerking, want het fietsen bleef hem na aan het hart liggen. Velen zullen Michel zeer missen. Cor Swanenberg heeft dit laatste boek in de geest van zijn grote vriend bezorgd met de hulp van Elly Schepers en Jan Luysterburg.
Prijs
€ 23,50
Bekijk boek