> > > > > aardewerk-en-porselein-in-de-nederlandse-musea

A.M.E. Van Gelder - Aardewerk En Porselein In De Nederlandse Musea

Het boek Aardewerk En Porselein In De Nederlandse Musea van de auteur A.M.E. Van Gelder is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "Aardewerk En Porselein In De Nederlandse Musea" is tweedehands te koop vanaf € 16,98 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 16,98 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
902489354
   
Soort boek
Paperback


<p>Pottenbakkerskunst is cultuur - de geschiedenis van het pottenbakken is een stuk cultuurgeschiedenis. Dit geldt niet alleen voor de archeologie waarvoor potscherven zeer belangrijk materiaal zijn. De potten zelf spreken een duidelijke taal: Wat is treffender dan naast een pot uit de hunebeddenperiode in onze streken een prehistorisch Chinees produkt te zetten, dat van een verbazend veel hogere cultuur getuigt; of zelfs het fraaiste stuk aardewerk uit de vroege middeleeuwen van West-Europa als een grove boerenknaap te zien staan naast het geraffineerd fijne, elegante danseresje uit de rijke reeks van Chinese grafplastieken van de gelijktijdige Tang-periode? Hoe merkwaardig leren ons Vooraziatische kannen en kruiken, dat, langs de handels- wegen door het barre Midden-Azië heen, invloeden van de Chinese pottenbakkerskunst konden worden overgebracht. Oudheidkunde, cultuurhistorie en kunstgeschiedenis reiken elkaar bij de bestudering van de pot-tenbakkers-werkzaamheden de hand en profiteren van elkaars vondsten en inzichten.</p> <p>Dit boek brengt u o.a. op de hoogte van:</p> <p>- de wijze waarop de techniek van het pottenbakken, het draaien, het glazuren, het bewerken zich heeft ontwikkeld</p> <p>- wat er in Nederland vervaardigd is in prehistorie en middeleeuwen</p> <p>- het Griekse, Moorse, Spaanse, Italiaanse aardewerk</p> <p>- tegels en Delfts aardewerk</p> <p>- ceramiek van China, Japan, Midden-Amerika</p> <p>- porselein</p> <p>De tekst, oorspronkelijk van Dr. H. E. van Gelder, werd door Dr. Beatrice Jansen, conservatrice aan het Gemeentemuseum te Den Haag, herzien.</p> <p>Het uitgebreide fotomateriaal is gekozen uit wat er in Nederlands openbaar kunstbezit is te vinden; men kan dus alle stukken zelf gaan zien!</p> <p>Uitgeverij: W. de Haan Zeist / Van Loghum Slaterus Arnhem</p>
Prijs
€ 16,98
Bekijk boek


Andere populaire boeken van A.M.E. Van Gelder
We hebben meer boeken van de Auteur gevonden. Hieronder ziet u de 3 boeken waar het meeste aanbod van is.
Nieuw (0)
Tweedehands (3)
vanaf € 8,40
Nieuw (0)
Tweedehands (3)
vanaf € 4,00
Sonneveld

ISBN: 9789050870122


Bekijk boek

Nieuw (0)
Tweedehands (2)
vanaf € 8,04