> > > > > symboliek-in-kathedralenbouw

Prof.M. Gout - Symboliek In Kathedralenbouw

Het boek Symboliek In Kathedralenbouw van de auteur Prof.M. Gout is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "Symboliek In Kathedralenbouw" is tweedehands te koop vanaf € 27,50 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 27,50 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.

Andere auteurs

We hebben Symboliek In Kathedralenbouw ook gevonden geschreven door andere auteurs:

Symboliek In Kathedralenbouw

Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789062719037
   
Soort boek
Paperback


De inhoud gaat over de bouw en de vormentaal van de gothische kathedraal. Deze toont in zijn ontwerp en uitvoering een stellingname ten gunste van het Platonisme en de daarmee verbonden getallensymboliek van het Pythagorisme, welke voor de grotendeels analfabetische bevolking een belangrijke rol speelde. <br /><br />Helaas is een groot deel van de daarbij gebruikte 'taal' na de Middeleeuwen verloren gegaan en is het 'lezen' van de in steen en gebrandschilderd glas uitgebeelde boodschap nu niet meer zo eenvoudig. <br /><br />Het Griekse denken ging in principe uit van een twee-deling van al het bestaande, tot uiting komend in de twee westtorens van de kathedraal en de daarop voorkomende symbolen als zon en maan. Plato vergelijkt dit dualisme ook met het huwelijk van man en vrouw, en dat brengt een derde beginsel als synthese voort, dat door hem het kind genoemd wordt.
Prijs
€ 27,50
Bekijk boek