> > > > > scheppen-met-liefde

Halderen, Dorje Van. - Scheppen Met Liefde

Het boek Scheppen Met Liefde van de auteur Halderen, Dorje Van. is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "Scheppen Met Liefde" is tweedehands te koop vanaf € 16,95 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 16,95 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789082434200
   
Soort boek
Paperback


Niet het geloof, maar de menselijke vermogens staan centraal in het scheppingsverhaal dat Norbert van Halderen en Chantal Trigallez presenteren onder de naam 'Scheppen met Liefde'. Het meisje cq de vrouw wordt in fraaie stilistische woorden neergezet als een wezen dat de kracht heeft om te cre?ren: van het scheppen van 'eigen' !even tot het bedenken van nieuwe 'vormen' die de basis vormen van 'ander' !even zoals zoogdieren en vogels. De jongen cq de man groeit uit van de rol van beschermer van de familie tot degene die kracht geeft aan het !even. De man is in het boek letterlijk de persoon die de creaties van de vrouw !even inblaast. Het West-Friese duo versterkt het beeld van de zelf ontwikkelende mens door de ontwikkeling van Hem en Haar over twee generaties uit te smeren.<br /><br />Is er dan helemaal geen ruimte meer voor God? Jazeker, de Schepper staat nog steeds aan de oorsprong der dingen. Maar hij vervult bij eigen voorkeur een rol op de achtergrond. Het zijn Moeder Aarde (getypeerd als een synoniem voor schoonheid en verlangen) en de Zee (getypeerd als een synoniem voor de liefde) die in samenspel met de mensen de toekomst van de planeet bepaald. Daarin is geen ruimte voor een Eva die in een appel bijt of andere vormen van verdorvenheid: het boek is een pleidooi om alles in het !even vanuit het hart te doen, zodat die pure nieuwsgierigheid ?die iedereen als kind in zich heeft, blijft. 0ok als je volwassen bent geworden.<br /><br />Van Halderen, die zelf directeur is bij een multinational, wil met het boek in verdekte termen duidelijk maken dat de inventiviteit van de mens niet alleen in ieder persoon zit, maar dat het ook de maat der dingen is. Je hoeft slechts toe te geven aan je aangeboren nieuwsgierigheid. Die haalt het beste in de mens naar boven en leidt tot stabiliteit. De keuze om die boodschap in een scheppingsverhaal te uiten mag je ook inventief noemen. De schrijfstijl van Trigallez doet de rest. Om een voorbeeld te geven: wanneer de vader het vuur heeft uitgevonden wil de moeder het kind leren dat hij een vuurmaker is. De kleine verbastert het woord echter tot vader ... waarmee het schrijversduo maar wil aangeven dat de ene vondst tot de andere leidt als het hart maar puur blijft.
Prijs
€ 16,95
Bekijk boek


Andere populaire boeken van Halderen, Dorje Van.
We hebben meer boeken van de Auteur gevonden. Hieronder ziet u de 3 boeken waar het meeste aanbod van is.
Nieuw (1)
€ 17,50
Tweedehands (0)