> > > > > set-a-2x-menno-ter-braak-19021940

C. Hanssen - Set A 2x Menno Ter Braak, 1902-1940

Het boek Set A 2x Menno Ter Braak, 1902-1940 van de auteur C. Hanssen is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "Set A 2x Menno Ter Braak, 1902-1940" is tweedehands te koop vanaf bij www.sjakie-en-de-boekenfabriek.nl.

Tweedehands (1) vanaf bij www.sjakie-en-de-boekenfabriek.nl Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
www.sjakie-en-de-boekenfabriek.nl
Deze set bevat:1. deel 1, 1902-1930. Want alle verlies is winst. Sinds het einde van de Tweede Wereldoorlog klinkt de vraag om een biografie van Menno ter Braak. Zestig jaar na zijn zelfverkozen dood op de avond van de capitulatie is de biografie er. Een monument komt tot leven. De jonge Ter Braak, opgevoed in een vrijzinnig-protestants doktersgezin uit de Achterhoek, is vol idealen om de wereld te verbeteren. De schokkende gebeurtenissen van de Eerste Wereldoorlog, die hij nauwgezet volgt tijdens zijn gymnasiumperiode in Tiel, lijken zijn idealisme niet aan te tasten. Dit wordt anders in zijn studiejaren te Amsterdam, ingeluid met het echec van een vroegtijdig afgebroken ontgroening. Het verwachtingsvolle mensbeeld valt in stukken: 'ook ik heb het contact met het absolute verloren'. Toch toont Ter Braak in de jaren twintig een ongehoorde dadendrang. Hij wordt redacteur van het studentenblad Propria Cures, studeert in hoog tempo af, promoveert cum laude op een middeleeuws onderwerp, om intussen de 'Nederlandsche Filmliga' mee op te richten. Hij is dan al een zeer gevreesd literair criticus. Met zijn cultuurkritische werk Het carnaval der burgers (1930) vestigt hij zijn reputatie van de voornaamste essayist van zijn generatie, een auteur van Europees formaat.Dramatische levenservaringen brengen hem in 1930 echter op de rand van instorting. Hij weet zich te vermannen en vindt steun bij de schrijfster Carry van Bruggen: 'Want alle winst is verlies'.2. deel 2, 1930-1940. Sterven als een polemist. Dit deel begint als Edgar du Perron op het toneel verschijnt. Er ontstaat een vriendschap die haar stempel zal drukken op de Nederlandse cultuurgeschiedenis van de jaren dertig. Mede door zijn leidende rol in het roemruchte tijdschrift Forum groeit Ter Braak uit tot het intellectuele geweten van Nederland. Maar zijn zorg over de crisis van de cultuur heeft zijn psychische gezondheid aangetast. Wanneer de Duitse troepen in 1940 Nederland binnenvallen weet Ter Braak dat dit het einde is. Zijn vooraangekondigde dood staat in het teken van de essentie van zijn bestaan: strijd.Met een bijpassende boekenlegger.Voor de inhoud: zie de foto's 2 en 3 (1.) en 4 en 5 (2.).Auteur: Leon HanssenArtikelnummer : BF8792Categorie(ën):  Biografieën/waargebeurd / geschiedenis / literatuurTaal: NederlandsISBN: 1.  9789050185271 / 2.  9789050185288Uitgever: BalansDruk: 1Jaar: 1.  2000 / 2.  2001Pagina's: 1.  556 / 2.  727Bindwijze: Hardcovers, met elk een stofomslagConditie: Als nieuw (boeken) - goed (omslagen); mini vouwtjes aan de bovenrand aan de achterzijde Afmetingen: 14 x 22 x 4 - 5 cm.Verzending: PakketpostINCLUSIEF VERZENDKOSTEN binnen Nederland
Prijs
Bekijk boek


Andere populaire boeken van C. Hanssen
We hebben meer boeken van de Auteur gevonden. Hieronder ziet u de 3 boeken waar het meeste aanbod van is.
Nieuw (1)
€ 39,95
Tweedehands (2)
vanaf € 10,00
E In Je Eten

ISBN: 9789021012124


Bekijk boek

Nieuw (0)
Tweedehands (2)
vanaf € 7,90
Dwergonderzeeer

ISBN: 9789000020584


Bekijk boek

Nieuw (0)
Tweedehands (1)
€ 14,85