> > > > > de-geschiedenis-van-de-wic

A.C. Den Heijer - De Geschiedenis Van De Wic

Het boek De Geschiedenis Van De Wic van de auteur A.C. Den Heijer is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "De Geschiedenis Van De Wic" is tweedehands te koop vanaf € 25,00 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 25,00 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789057304781
   
Soort boek
Hardcover


De verovering van de zilvervloot door Piet Heyn is bij de meeste Nederlanders wel bekend. Maar veel verder gaat de kennis van de West-Indische Compagnie (WIC) meestal niet. Onterecht, zoals dit boek laat zien. Want de opkomst, bloei en ondergang van de WIC vormen een fascinerende episode in de Nederlandse geschiedenis.<br />Vanaf de oprichting in 1621 bouwde de WIC voortvarend een imperium op, dat zich uitstrekte over Brazili??, de Caribische eilanden en delen van West-Afrika. Via een uitgebreid netwerk van forten en factorijen bedreef deze Compagnie intensieve goederen- en slavenhandel. De Nederlanders gingen oorlogen tegen de Spanjaarden en Portugezen niet uit de weg.<br />In De Geschiedenis van de WIC kijkt historicus Henk den Heijer verder dan de wapenfeiten. Hij belicht uitvoerig de organisatie van de WIC in Nederland, evenals het beheer van de koloni??n in Amerika en de handelsactiviteiten in Afrika. Uiteraard komen ook de tegenslagen aan bod, die uiteindelijk leidden tot de roemloze opheffing van de Compagnie in 1791.<br />In 1664-1665 schoot Admiraal De Ruyter de WIC te hulp in West-Afrika. Het werd zijn verste en belangrijkste strafexpeditie. Binnen enkele maanden slaagde hij erin de door de Engelsen veroverde bezittingen te hernemen, hetgeen mede aanleiding was voor het losbarsten van de Tweede Engelse Oorlog. Ter gelegenheid van het Michiel de Ruyterjaar 2007 verschijnt dit standaardwerk over het roerige bestaan van de WIC in een speciale, rijk ge??llustreerde editie.<br />Dr. H.J. den Heijer (1950) is docent Maritieme Geschiedenis aan de Universiteit Leiden. Zijn specialisatie is Atlantische geschiedenis, waarover hij diverse boeken en artikelen publiceerde.
Prijs
€ 25,00
Bekijk boek


Andere populaire boeken van A.C. Den Heijer
We hebben meer boeken van de Auteur gevonden. Hieronder ziet u de 3 boeken waar het meeste aanbod van is.
Nieuw (0)
Tweedehands (1)
€ 11,95
Datacommunicatie

ISBN: 9789020115765


Bekijk boek

Nieuw (0)
Tweedehands (1)
€ 24,05
Nieuw (0)
Tweedehands (1)
€ 17,50