ISBN: 9789023423492
Bekijk boek
Het boek Een Portret Van De Kunstenaar Als Jongeman van de auteur James E Joyce is 2 maal gevonden, 0 maal nieuw en 2 maal tweedehands. "Een Portret Van De Kunstenaar Als Jongeman" is tweedehands te koop vanaf € 7,50 bij www.stormybooks.nl.
We hebben Een Portret Van De Kunstenaar Als Jongeman ook gevonden geschreven door andere auteurs:
![]() |
Een Portret Van De Kunstenaar Als Jonge Man |
![]() |
Aanbieder
www.stormybooks.nl |
ISBN
9023423275
Soort boek
paperback [Bezige Bij Pocket 24] Conditieredelijk [1e pag. handgeschreven tekstje, kaft verkleurd]Aantal pagina`s366Uitgavejaar1985 [4e druk (Bezige Bij Pocket)]Uitgegeven doorDe Bezige BijKaftpaperback [Bezige Bij Pocket 24]ISBN9023423275Code [intern]ZOL5Beschrijving boekAanvulling conditie: de verkleuring van de kaft is op bijgaande afbeelding niet [goed] zichtbaar. Pagina's vergeeld.Oorspronkelijke titel: A Portrait of the Artist as a Young Man.Toen James Joyce in oktober 1904 Dublin verliet en zich in vrijwillige ballingschap begaf, had hij in zijn koffer niet alleen het materiaal voor de verhalenbundel die in 1914 onder de titel ‘Dubliners’ zou verschijnen, maar ook aantekeningen voor een autobiografische roman die in 1916 in New York als ‘A Portrait of the Artist as a Young Man’ werd gepubliceerd. ‘De jongeman is er niet genadig van afgekomen, vind je wel?’ zie Joyce tegen zijn vriend Frank Budgen, en hij voegde eraan toe, dat hij betwijfelde of veel kunstenaars met meer openhartigheid hun jeugd hadden beschreven.“In ‘Een portret van de kunstenaar als jongeman’ verschijnt voor het eerst Stephen Dedalus, die later een van de protagonisten in ‘Ulysses’ zal worden [overigens een nauwelijks vertekend zelfportret van Joyce]. Het thema is het ontwaken van het bewustzijn in een gevoelig Iers kind en zijn ontwikkeling van nationalistische en kwezelachtige geborneerdheid tot volledige zelfverwerkelijking in de kunst.” Joris Duytschaever, De Vlaamse Gids.
|
Prijs
€ 7,50 |
Bekijk boek |
![]() |
Aanbieder
Bol.com |
ISBN
9789023436683
Soort boek
Paperback Stephen Dedalus die in Ulysses zal terugkeren, Joyce alter ego, ziet de zekerheden uit zijn jeugd successievelijk verdwijnen. Zijn idealen blijken op drijfzand gebouwd: de politiek, het katholieke geloof, ooit zo bepalend voor zijn kijk op de wereld, zelfs zijn familie, in het bijzonder zijn vader, verliezen langzaam hun geloofwaardigheid. Het is een pijnlijke ervaring, die erop uitdraait dat Stephen besluit naar het vasteland van Europa te vertrekken als kunstenaar, want in een soort openbaring die hem op het strand is overvallen toen hij daar een heel mooi meisje zag, is het hem duidelijk geworden dat hij in zijn verdere leven de schoonheid zal moeten dienen.
|
Prijs
€ 34,99 |
Bekijk boek |