ISBN: 9789027445483
Bekijk boek
Het boek Geografie Van Goed En Kwaad van de auteur Andreas Kinneging is 2 maal gevonden, 0 maal nieuw en 2 maal tweedehands. "Geografie Van Goed En Kwaad" is tweedehands te koop vanaf € 69,90 bij Bol.com.
![]() |
Aanbieder
Bol.com |
ISBN
9789027428257
Soort boek
Paperback <p>Net als Vermeers geograaf, tracht de Leidse hoogleraar rechtsfilosofie Andreas Kinneging de wereld in kaart te brengen. Niet de wereld van landen en zee?n, maar die van goed en kwaad, van beschaving en barbarij, van vrijheid en tirannie. Het boek opent met een verdediging van de klassieke deugdethiek. Vervolgens komt de vraag aan de orde wat nu eigenlijk een goede samenleving is. De fundamentele rol van gezin en familie wordt beschreven, alsook die van andere maatschappelijke verbanden. De markteconomie wordt tegen het licht gehouden, de onmisbaarheid ervan, maar ook de gevaren en grenzen. Ten slotte wordt de staat in ogenschouw genomen. Zonder sterke staat heerst anarchie. Mar de sterke staat kan zelf ook gemakkelijk een gevaar worden, wanneer hij tirannieke trekken ontwikkelt. Hoe kunnen orde en vrijheid worden behouden? Kinneging gaat in zijn esays op zoek naar antwoorden op de vragen van goed en kwaad waarvoor wij ons in deze tijd gesteld zien. Een zeer actueel boek over wat in hoge mate tijdloze kwesties zijn.</p>
|
Prijs
€ 69,90 |
Bekijk boek |
![]() |
Aanbieder
Bol.com |
ISBN
9789027497536
Soort boek
Hardcover Net als Vermeers geograaf, tarcht de Leidse hoogleraar rechtsfilosofie Andreas Kinneging de wereld in kaart te brengen. Niet de wereld van landen en zee?n, maar die van goed en kwaad, van beschaving en barbarij, van vrijheid en tirannie. Het boek opent met een verdediging van de klassieke deugdethiek. Vervolgens komt de vraag aan de orde wat nu eigenlijk een goede samenleving is. De fundamentele rol van gezin en familie wordt beschreven, alsook die van andere maatschappelijke verbanden. De markteconomie wordt tegen het licht gehouden, de onmisbaarheid ervan, maar ook de gevaren en grenzen. Ten slotte wordt de staat in ogenschouw genomen. Zonder sterke staat heerst anarchie. Mar de sterke staat kan zelf ook gemakkelijk een gevaar worden, wanneer hij tirannieke trekken ontwikkelt. Hoe kunnen orde en vrijheid worden behouden? Kinneging gaat in zijn esays op zoek naar antwoorden op de vragen van goed en kwaad waarvoor wij ons in deze tijd gesteld zien. Een zeer actueel boek over wat in hoge mate tijdloze kwesties zijn.
|
Prijs
€ 74,99 |
Bekijk boek |