ISBN: 9789076466743
Bekijk boek
Het boek De Dominee Die Niet Meer Preken Mocht van de auteur C.J. Meeuse is 2 maal gevonden, 0 maal nieuw en 2 maal tweedehands. "De Dominee Die Niet Meer Preken Mocht" is tweedehands te koop vanaf € 19,95 bij www.deboekenhoeve.nl.
![]() |
Aanbieder
www.deboekenhoeve.nl |
Historische jeugdserie | deel 12. Over het leven van dominee Koelman (1631-1695). Tijdens zijn studie aan de universiteit te Leiden krijgt Jacobus Koelman les van Voetius. Koelman wordt eerst ambassadepredikant te Kopenhagen en Brussel. Daarna neemt hij het beroep naar Sluis aan. Als hij daar preekt in de Sint Janskerk trekt hij veel toehoorders. Hij wijst op de noodzaak om Gods geboden nauwkeurig te onderhouden. Tegen allerlei zonden waarschuwt hij ernstig. Een burgemeester uit Sluis die wegens dronkenschap niet aan het Heilig Avondmaal mag deelnemen, wordt een van zijn grootste vijanden.De kerkelijke feestdagen wil hij afschaffen, omdat het volgens hem een Rooms overblijfsel is. In de kerk maakt hij geen gebruik van de formulieren, maar houdt Koelman bij de Doop en het huwelijk een vrije toespraak. Hij vindt het namelijk oneerbiedig wanneer er gedachteloos wordt voorgelezen.Het bestuur van de stad Sluis verbant hem uiteindelijk, tot grote droefheid van zijn gemeenteleden. Daarna leidt hij een zwervend bestaan. Toch is dominee Koelman van grote betekenis geweest voor de kerk. Hij heeft waardevolle boeken vanuit het Engels vertaald en veel boeken geschreven, waarvan de ‘Plichten der ouders’ een van de meest bekende is.De auteur, ds. C.J. Meeuse, schreef dit boek voor historische verhalenserie voor de jeugd. Ook ouderen zullen dit verhaal graag lezen. Vanaf 10 jaar. ISBN: 9789461150585 Gebonden - De Ramshoorn - 126 pag.
|
Prijs
€ 19,95 |
Bekijk boek |
![]() |
Aanbieder
Bol.com |
ISBN
9789461150585
Soort boek
Hardcover Tijdens zijn studie aan de universiteit te Leiden krijgt Jacobus Koelman les van Voetius. Koelman wordt eerst ambassadepredikant te Kopenhagen en Brussel. Daarna neemt hij het beroep naar Sluis aan. Als hij daar preekt in de Sint Janskerk trekt hij veel toehoorders. Hij wijst op de noodzaak om Gods geboden nauwkeurig te onderhouden. Tegen allerlei zonden waarschuwt hij ernstig. Een burgemeester uit Sluis die wegens dronkenschap niet aan het Heilig Avondmaal mag deelnemen, wordt een van zijn grootste vijanden. De kerkelijke feestdagen wil hij afschaffen, omdat het volgens hem een Rooms overblijfsel is. In de kerk maakt hij geen gebruik van de formulieren, maar houdt Koelman bij de Doop en het huwelijk een vrije toespraak. Hij vindt het namelijk oneerbiedig wanneer er gedachteloos wordt voorgelezen. Het bestuur van de stad Sluis verbant hem uiteindelijk, tot grote droefheid van zijn gemeenteleden. Daarna leidt hij een zwervend bestaan. Toch is dominee Koelman van grote betekenis geweest voor de kerk. Hij heeft waardevolle boeken vanuit het Engels vertaald en veel boeken geschreven, waarvan de 'Plichten der ouders' een van de meest bekende is. De auteur, ds. CJ Meeuse, schreef dit boek voor historische verhalenserie voor de jeugd. Ook ouderen zullen dit verhaal graag lezen. Doelgroep: 10 jaar en ouder.
|
Prijs
€ 26,85 |
Bekijk boek |