ISBN: 9783843096539
Bekijk boek
Het boek Man Zonder Eigenschappen / 3 van de auteur Robert K Musil is 2 maal gevonden, 0 maal nieuw en 2 maal tweedehands. "Man Zonder Eigenschappen / 3" is tweedehands te koop vanaf € 12,45 bij Bol.com.
![]() |
Aanbieder
Bol.com |
ISBN
9789029016698
Soort boek
Paperback <strong>De man zonder eigenschappen</strong> is een roman in drie boeken. Tegen de achtergrond van het Wenen van 1913 en 1914 beschrijft hij de idee?n en mensvisie van zijn alter-ego Ulrich, een 32-jarige wiskundige. <br />Het eerste boek verscheen in 1930 bij Rowohlt Verlag in Berlijn. <br />Het tweede boek verscheen in 1933. Delen van het onvoltooid gebleven derde boek werden in 1943 gepubliceerd door zijn weduwe, een jaar na de dood van de auteur. Het werk raakte wereldwijd bekend na een hernieuwde uitgave in 1952, waaraan nog nieuwe onafgewerkte hoofdstukken toegevoegd werden.
|
Prijs
€ 12,45 |
Bekijk boek |
![]() |
Aanbieder
Bol.com |
ISBN
9789029037631
Soort boek
Hardcover <p><strong>De man zonder eigenschappen</strong> (Duitse originele titel: Der Mann ohne Eigenschaften) is een roman in drie boeken van de Oostenrijkse auteur Robert Musil. Tegen de achtergrond van het Wenen van 1913 en 1914 beschrijft hij de idee?n en mensvisie van zijn alter-ego Ulrich, een 32-jarige wiskundige. </p> <p>Op een mooie augustusdag in 1913 neemt Ulrich, de man zonder eigenschappen, het ferme besluit een man m?t eigenschappen te worden vooral als hij in de krant heeft gelezen dat zelfs een renpaard `geniaal kan zijn; daar wil hij niet bij achterblijven. Hij raakt betrokken bij de `Parallelactie , de organisatie die de viering van het zeventigjarig regeringsjubileum van keizer Franz Josef I voorbereidt en tevens wil proberen het dertigjarig jubileum van de Duitse keizer de loef af te steken. Beide jubilea zijn gepland voor 1918, het jaar waarin de twee monarchie?n ineen zullen blijken te storten. Met fijnzinnige ironie omringt Musil zijn hoofdpersoon Ulrich met een keur aan curieuze personages: de mooie ambitieuze Diotima, de met Nietzsche dwepende Clarisse, de denk- en geldmagnaat Arnheim, de brave generaal Stumm von Bordwehr, de `doorsneemens Walter, en de vrouwenmoordenaar Moosbrugger. Met scherpe blik doorschouwt Robert Musil een cultuur die haar einde nadert, en tast hij mogelijkheden af voor een nieuwe toekomst. De man zonder eigenschappen werd door Duitse schrijvers en critici uitgeroepen tot de belangrijkste Duitstalige roman van de twintigste eeuw.</p>
|
Prijs
€ 16,99 |
Bekijk boek |