> > > > > duinen-gillen-mee

Onbekend - Duinen Gillen Mee

Het boek Duinen Gillen Mee van de auteur Onbekend is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "Duinen Gillen Mee" is tweedehands te koop vanaf € 23,80 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 23,80 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789021405919
   
Soort boek
Paperback


Als in de tweede helft van de achttiende eeuw de belangstelling voor de Middeleeuwen en de volkspoëzie groeit, breekt overal in Europa de rage van de romance los. Het blijkt een elastisch genre, want romances zijn er in soorten en maten. De meeste ontlenen hun stof aan de Middeleeuwen en vertellen in een ridderlijke setting wonderbaarlijke gebeurtenissen over gedwarsboomde liefdes met veelal een tragische afloop. Sommige putten uit het nationale verleden en reppen van heroïsche daden ten dienste van het vaderland. Weer andere spelen in de eigen tijd en beschrijven aandoenlijke voorvallen uit het leven van alledag. De toonzetting is meestal eenvoudig en ongekunsteld, zoals het volkspoëzie betaamt. De ernst overweegt, maar een satirische of burleske benadering is het genre evenmin vreemd. Gemeenschappelijke noemer in die bonte verscheidenheid vormt de concentratie op één bijzondere gebeurtenis, verpakt in rijmende, gewoonlijk vierregelige strofen. Verhalen in een notendop zijn het, miniromans, uitermate geschikt om uit het hoofd te leren en te zingen, vergelijkbaar met de hedendaagse smartlap of videoclip.<br />Ook Nederlandse dichters waagden zich aan de romance, zoals Bellamy, Felth, Bilderdijk, Staring en Tollens, naast nu vergeten derderangs poëten.<br />Deze bundel bevat eenstaalkaart, rijp en groen, van de Nederlandse romance-poëzie uit de late achttiende en de vroege negentiende eeuw, geplukt uit de verzamelbundels van de toonaangevende dichters, maar ook opgevist uit obscure almanakken, en toegankelijk gemaakt voor de lezer van nu.<br />Willem van den Berg is hoogleraar Nederlands aan de Universiteit van Amsterdam - hij schrijft over de literatuur van de romantiek.<br />Hanna Stouten is hoogleraar Nederlandse letterkunde aan de Sorbonne; zij schrijft over de literatuur van de achttiende eeuw.
Prijs
€ 23,80
Bekijk boek


Andere populaire boeken van Onbekend
We hebben meer boeken van de Auteur gevonden. Hieronder ziet u de 3 boeken waar het meeste aanbod van is.
Barcelona

ISBN: 9789021529561


Bekijk boek

Nieuw (2)
vanaf € 14,50
Tweedehands (10)
vanaf € 8,90
Nieuw (3)
vanaf € 19,50
Tweedehands (5)
vanaf € 7,95
New York

ISBN: 9789020986662


Bekijk boek

Nieuw (3)
vanaf € 22,75
Tweedehands (5)
vanaf € 9,30