> > > > > ovidius-lessen-in-de-liefde

Ovidius - Ovidius Lessen In De Liefde

Het boek Ovidius Lessen In De Liefde van de auteur Ovidius is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "Ovidius Lessen In De Liefde" is tweedehands te koop vanaf € 31,55 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 31,55 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789025336806
   
Soort boek
Hardcover


Voordat Ovidius de meester van de metamorfosen werd, was hij leraar in de liefdeskunst. Vijfentwintig jaar lang had hij in Rome zijn publiek geboeid en vooral geamuseerd met liefdesgedichten, die nu nog altijd binnen de traditiegetrouwe Latijnse po??zie opvallen door hun originele toon. <br />Ovidius' Lessen in liefde (Ars amandi of Ars amatoria, gepubliceerd in het jaar 1 n.Chr.) schilderen een reeks vermakelijke portretten van Romeinse amoureuze situaties. Ook als tijdsbeeld is het gedicht een rijke bron, en eens temeer valt op dat menselijke gevoelens eigenlijk nooit verouderen. Het verlangen, verleiden, versieren en veroveren, ook van vouwen met strenge echtgenoten en degelijke huisbewakers, blijkt een kunst die kan worden aangeleerd. En geen betere leraar dan hij, Naso zoals hij zichzelf noemt, die door Venus zelf daartoe is aangesteld, en zelf ook door menige pijl van Cupido is getroffen.<br />Aardig is ook dat de dichter niet alleen tot mannen-minnaars spreekt, maar zich in deel III ook als raadsman voor begerige vrouwen aandient. Bovendien voegt hij een vierde deel toe voor spijtoptanten: de Remedia amoris (Tegenlessen in liefde). Dit alles wordt gepresenteerd als een serieus leerdicht, gelardeerd met mythologische 'bewijsvoeringen', maar is naar inhoud frivool en ironisch. Keizer Augustus, verdediger van de ouderwetse moraal, was bepaald not amused door dit pleidooi voor overspel en voerde het later aan als een van de redenen om de dichter uit Rome te verbannen.
Prijs
€ 31,55
Bekijk boek


Andere populaire boeken van Ovidius
We hebben meer boeken van de Auteur gevonden. Hieronder ziet u de 3 boeken waar het meeste aanbod van is.
Metamorphosen

ISBN: 9789025330989


Bekijk boek

Nieuw (2)
vanaf € 22,50
Tweedehands (4)
vanaf € 14,50
Fasti

ISBN: 9781015677401


Bekijk boek

Nieuw (3)
vanaf € 18,99
Tweedehands (0)
Minnekunst

ISBN: 9789026311819


Bekijk boek

Nieuw (0)
Tweedehands (3)
vanaf € 18,30