> > > > > ik-was-20-in-1944

Raymond Van Pee - Ik Was 20 In 1944

Het boek Ik Was 20 In 1944 van de auteur Raymond Van Pee is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "Ik Was 20 In 1944" is tweedehands te koop vanaf € 21,90 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 21,90 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789064459177
   
Soort boek
Paperback


<p>Deze waarheid is er een met een voor-en achternaam, met een adres, met een pasfoto. Ze kijkt je aan met glinsterende ogen die opgewonden vragen: 'Waarom?....En nu opnieuw? Ze zegt: ' het is al zoveel jaren geleden... maar ik heb niets vergeten?'<br />De Raymond Van Pée die op 31 juli 1944 samen met zijn broer Robert door SS'ers werd opgepakt en deze die in mei 1945 in de armen van zijn moeder valt, is niet meer dezelfde. Hij had leren leven met de dood.<br /><br />Hij was door de nazi-hel van Neuengamme gegaan, door Blummenthal. Hij had de dodenmars overleefd.<br /><br />Het stond allemaal vlijmscherp in zijn geheugen gegrift, met alle afschuwelijke en ontroerende details: zijn scoutsjaren in het dorpje Boechout, hoe het scoutsideaal hem tot het verzet bracht, het kamp, het gruwelijke oorlogdeinde.<br />En nu legt hij daar getuigenis van af, 'omdat de tijd is aangebroken';, als een ondraaglijk visioen. met een uitzonderlijke helderheid, alsof het gisteren gebeurde.<br /><br />Dit boek is het memoraal van de Belgen in Neuengamme. Een buitengewoon document. Een hallucinante bladzijde Belgische geschiedenis. Aangevuld met de droeve namenlijst van de martelaren in de strijd tegen het Hitler-fascisme, brengt dit boek eindelijk billijkheid voor de Belgen die ginds leden en stierven.</p>
Prijs
€ 21,90
Bekijk boek