> > > > > toneelreeks-zeeland-nazomerfestival-maat-voor-maat

William Shakespeare - Toneelreeks Zeeland Nazomerfestival - Maat Voor Maat

Het boek Toneelreeks Zeeland Nazomerfestival - Maat Voor Maat van de auteur William Shakespeare is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "Toneelreeks Zeeland Nazomerfestival - Maat Voor Maat" is tweedehands te koop vanaf € 15,70 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 15,70 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789492170163
   
Soort boek
Paperback


2016 is wereldwijd uitgeroepen<br />tot Shakespeare jaar. <br />Zeeland Nazomerfestival viert de 400ste<br />sterfdatum van de bekendste<br />toneelschrijver aller tijden met de<br />grootschalige openingsproductie Maat<br />voor Maat in de monumentale Grote Kerk<br />van Veere. In deze tragikomedie stelt<br />Shakespeare op een meesterlijke manier<br />machtswellust en godsdienstfanatisme<br />aan de kaak.<br />De hertog van Wenen, vermomd als<br />pater, houdt zijn opvolger Angelo in de<br />gaten. Die heeft als strenge puritein<br />oude wetten op het inperken van<br />seksualiteit opnieuw ingesteld. De jonge<br />Claudio die zijn verloofde heeft zwanger<br />gemaakt, is het eerste slachtoffer van<br />die wet en wordt ter dood veroordeeld.<br />Zijn zus Isabella smeekt om gratie voor<br />haar broer. Als Angelo daarop Isabella<br />voorstelt het leven van haar broer te<br />sparen in ruil voor seks, ontmaskert<br />de hertog de hypocriete Angelo. Met<br />dezelfde maat als Claudio, zal ook hij<br />worden gestraft. Al houdt Shakespeare<br />een verrassend slot in petto.<br />''Een Angelo voor een Claudio.<br />Dood voor dood.<br />Kwaad wordt met kwaad vergolden,<br />eer met eer,<br />oog om oog en dus geldt ook:<br />maat voor maat.''<br />Maat voor Maat toont de verwevenheid<br />tussen kerk en staat, een thema dat<br />meer dan ooit actueel blijft. Daarom is<br />de Grote Kerk van Veere een locatie die<br />perfect past bij de sfeer van dit stuk.<br />Na de reformatie heeft deze kerk haar<br />religieuze functie verloren. Door de<br />sloop bedreigd, werd de Grote Kerk<br />omwille van haar grote historische<br />waarde als eerste Rijksmonument van<br />Nederland erkend.<br />Maat voor Maat is door Alex Mallems<br />vertaald en bewerkt in opdracht van<br />Theaterproductiehuis Zeelandia als<br />openingsvoorstelling van Zeeland<br />Nazomerfestival 2016 op locatie<br />in de Grote Kerk van Veere. Daarna<br />speelt Maat voor Maat op locatie in de<br />binnentuin van het Hof van Savoye in<br />Mechelen als openingsproductie van het<br />kunstenfestival Op.Recht.Mechelen.<br />Artistiek leider Alex Mallems maakte<br />speciaal voor deze productie een nieuwe<br />vertaling van dit meeslepend stuk, met<br />oog voor de balans tussen tragiek en<br />humor. Dit boek is de integrale versie van<br />het stuk van William Shakespeare.
Prijs
€ 15,70
Bekijk boek


Andere populaire boeken van William Shakespeare
We hebben meer boeken van de Auteur gevonden. Hieronder ziet u de 3 boeken waar het meeste aanbod van is.
Macbeth

ISBN: 9789064036408


Bekijk boek

Nieuw (94)
vanaf € 4,63
Tweedehands (3)
vanaf € 12,95
Romeo And Juliet

ISBN: 9781446013991


Bekijk boek

Nieuw (95)
vanaf € 2,99
Tweedehands (0)
Hamlet

ISBN: 9789028901872


Bekijk boek

Nieuw (79)
vanaf € 3,70
Tweedehands (8)
vanaf € 14,99