> > > > > de-nieuwe-deuren-van-de-domkerk

A. Smit - De Nieuwe Deuren Van De Domkerk

Het boek De Nieuwe Deuren Van De Domkerk van de auteur A. Smit is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "De Nieuwe Deuren Van De Domkerk" is tweedehands te koop vanaf € 15,00 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 15,00 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789078094494
   
Soort boek
Hardcover


Deuren markeren de overgang van buiten naar binnen. In de jaren '90 van de afgelopen eeuw is de Utrechtse beeldhouwer Theo van de Vathorst gevraagd om voor de middeleeuwse Dom monumentale bronzen deuren te ontwerpen. De deuren moesten naar buiten opengaan. Overdag, als ze open staan, zien we de binnenkant, die daarmee een soort portaal-functie heeft gekregen. 's Avonds, als de deuren gesloten zijn, zien we twee grote panelen met daarop kleine voorstellingen in reli?f van mensen en van dieren en een veelheid van teksten in allerlei talen en lettertypen. In de middeleeuwen werden door het stadsbestuur op kerkdeuren belangrijke afkondigingen gespijkerd; in deze traditie heeft Van de Vathorst de tekst uit Matthe?s 25 vs. 31-46 gebruikt. Deze tekst gaat over het laatste oordeel en de werken van barmhartigheid, ofwel de naastenliefde; hij is er in het Engels, Fries, Grieks, Japans, Nederlands, Latijn en Syrisch te lezen. Daarboven, in een enorme cirkel is Sint Maarten uitgebeeld, patroonheilige van de kerk en van de stad Utrecht. Hij bekleedt met een majestueus gebaar een naakte bedelaar met de helft van zijn grote mantel, een daad van barmhartigheid. De taferelen waarmee de binnenkant van de deuren is versierd verbeelden de overige werken van barmhartigheid. Dit boek geeft, behalve een overzicht van de historie van de diverse deuren van de Domkerk, een verslag van de totstandkoming van dit kunstwerk. Maar de hoofdzaak vormen toch wel de afbeeldingen; zij zijn bedoeld om de onregelmatige bezoeker een idee te geven van wat de wel regelmatige gebruiker van de ingang in de loop der jaren kan ontdekken. Want er is veel te zien.
Prijs
€ 15,00
Bekijk boek


Andere populaire boeken van A. Smit
We hebben meer boeken van de Auteur gevonden. Hieronder ziet u de 3 boeken waar het meeste aanbod van is.
Lipstick & Luiers

ISBN: 9789048001149


Bekijk boek

Nieuw (2)
vanaf € 12,95
Tweedehands (1)
€ 7,36
Nieuw (1)
€ 45,00
Tweedehands (1)
€ 22,90
Nieuw (1)
€ 19,95
Tweedehands (1)
€ 9,08