> > > > > steen-des-aanstoots

Willy Spillebeen - Steen Des Aanstoots

Het boek Steen Des Aanstoots van de auteur Willy Spillebeen is 2 maal gevonden, 1 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "Steen Des Aanstoots" is nieuw te koop vanaf € 10,26 bij Bol.com. "Steen Des Aanstoots" is tweedehands te koop vanaf € 48,00 bij Bol.com.

Nieuw (1) vanaf € 10,26 bij Bol.com Toon 1 nieuw boek
Tweedehands (1) vanaf € 48,00 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.

Andere auteurs

We hebben Steen Des Aanstoots ook gevonden geschreven door andere auteurs:

Steen Des Aanstoots

Nieuw
We hebben 1 nieuw boek gevonden
Steen Des Aanstoots

Type: Hardcover
ISBN: 9789052408095
Levertijd: 1

Aanbieder:
€ 10,26
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789002113581
   
Soort boek
Paperback


Willy Spillebeen (1932) is meteen in de belangstelling gekomen met een van zijn eerste romans: Steen des aanstoots (1970). Het gaat om een onthutsende, nietsontziende zelfanalyse, die zou moeten uitmonden in orde, houvast en zingeving. De 35-jarige ikpersoon tracht zich 'naar een zevende dag' toe te schrijven, en daarom spreekt hij zich in een innerlijke monoloog vaak toe in de tweede persoon. Zijn naam is Jaak Tantasis, een alter ego van de auteur, en een samentrekking van Tantalus en Sisiphus, een gekwelde persoon wiens pogingen op niets zullen uitlopen. De titel is meteen een leidmotief. Tantasis voelt zich een steen des aanstoots voor zichzelf, een gevangene in zijn vel. Hij ervaart de innerlijke ontbinding, valt uiteen in fragmenten, heeft zichzelf uit het oog verloren. Hij is ook de vergeefs stenen omhoogduwende Tantalus, die steeds opnieuw schrijvend in het reine tracht te komen met zichzelf, en daar telkens in mislukt. In plaats van de verhoopte helderheid en een nieuwe identiteit te bereiken, spat hij uit elkaar in 'honderdduizend verhalen'. Ook zijn geliefde Saskia kan de gapende leegte niet vullen. 'Ik blijf chaos', zo klinkt op het einde van de roman het verdict. Het klinkt als de doodsteek voor de modernistische illusie dat schrijven ordent, en geneest.
Prijs
€ 48,00
Bekijk boek


Andere populaire boeken van Willy Spillebeen
We hebben meer boeken van de Auteur gevonden. Hieronder ziet u de 3 boeken waar het meeste aanbod van is.
Het Toeval

ISBN: 9789059080539


Bekijk boek

Nieuw (1)
€ 14,95
Tweedehands (1)
€ 17,75
Nieuw (0)
Tweedehands (1)
€ 17,60
Gedichten 2004

ISBN: 9789063064983


Bekijk boek

Nieuw (0)
Tweedehands (1)
€ 11,95