> > > > > humanistisch-erfgoed-19-tussen-autonomie-en-humaniteit

Vincent Stolk - Humanistisch Erfgoed 19 - Tussen Autonomie En Humaniteit

Het boek Humanistisch Erfgoed 19 - Tussen Autonomie En Humaniteit van de auteur Vincent Stolk is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "Humanistisch Erfgoed 19 - Tussen Autonomie En Humaniteit" is tweedehands te koop vanaf € 18,95 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 18,95 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789067283120
   
Soort boek
Paperback


Hoe denken vrijdenkers, anarchisten en humanisten over opvoeding en onderwijs en hoe hebben ze bijgedragen aan de ontwikkeling van pedagogiek en onderwijs in Nederland? Dat zijn de vragen die in ''Tussen autonomie en humaniteit'' centraal staan. <br /><br />Het boek beantwoordt deze vragen in drie casestudies binnen de periode 1850-1970. De eerste casus gaat over vrijdenkers rond 1860, een periode waarin een nieuwe schoolwet veel pedagogische discussies teweeg bracht over de rol van natuur en godsdienst in de school. In de tweede casus (1912-1920) treden vrijdenkers en anarchisten op. Zij worden onderzocht tegen de achtergrond van de Eerste Wereldoorlog en de opkomst van de reformpedagogiek in Nederland. In de derde casus (1945-1970) staan de humanisten van het Humanistisch Verbond centraal en hun bijdrage aan de ontwikkeling van levensbeschouwelijk onderwijs en de openbare school.<br /> <br />Deze casussen worden beschreven met de vraag voor ogen of deze groepen humanisten vooral autonomie in de opvoeding nastreefden of de bevordering van humaniteit. Dat levert een boeiend beeld op van de diversiteit van humanistische pedagogische perspectieven, waaronder het naturalistisch-romantische, het radicaal-kritische en het existentialistische perspectief. <br /><br />Vincent Stolk (1984) is historicus. Hij schreef dit boek als proefschrift bij het J.P. van Praag Instituut van de Universiteit voor Humanistiek.<br />
Prijs
€ 18,95
Bekijk boek


Andere populaire boeken van Vincent Stolk
We hebben meer boeken van de Auteur gevonden. Hieronder ziet u de 3 boeken waar het meeste aanbod van is.
Nieuw (0)
Tweedehands (1)
€ 23,65