> > > > > mijn-belevenissen-in-duitse-concentratie

Johannes Teunissen - Mijn Belevenissen In Duitse Concentratie

Het boek Mijn Belevenissen In Duitse Concentratie van de auteur Johannes Teunissen is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "Mijn Belevenissen In Duitse Concentratie" is tweedehands te koop vanaf € 39,95 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 39,95 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789043503679
   
Soort boek
Paperback


Wie de namen ziet van de kampen waar Teunissen verbleef, weet dat dit een verhaal van dood en verschrikking zal zijn. Hoewel er al veel bekend is, maakt dit verhaal diepe indruk. De omstandigheden in de kampen, de zware en vaak zinloze arbeid, de afschuwelijke hygi?nische situatie: het is nauwelijks voor te stellen hoe iemand dat ruim vier jaar kan doorstaan. <br /><br />Dit boek is behalve door de impact van de gebeurtenissen, ook indrukwekkend door de haast 'filmische' weergave. Het is helemaal geen heldhaftig verslag, maar de wilskracht en het doorzettingsvermogen van Teunissen dwingen diep respect en bewondering af. Zo wist hij zich zonder enige voorkennis gedurende zijn kamptijd verdienstelijk te maken als 'arts' voor medepati?nten en redde soms hun leven door een operatie met primitief gereedschap (beitels) en zonder verdoving. <br /><br />Johannes Teunissen (1905-1968) was in het begin van de Tweede Wereldoorlog in Maassluis lid van de zgn. Geuzengroep. Hij werd in januari 1941 opgepakt en zat in Scheveningen gevangen. Later werd hij overgebracht naar Buchenwald. Vervolgens zat hij nog in Gross-Rosen en tenslotte in Dachau, dat op 30 april 1945 door de Amerikanen bevrijd werd.
Prijs
€ 39,95
Bekijk boek