> > > > > r-n-roland-holst-arbeid-schoonheid-1e-dr

Tibbe - R N Roland Holst Arbeid Schoonheid 1e Dr

Het boek R N Roland Holst Arbeid Schoonheid 1e Dr van de auteur Tibbe is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "R N Roland Holst Arbeid Schoonheid 1e Dr" is tweedehands te koop vanaf € 45,10 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 45,10 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789071570391
   
Soort boek
Paperback


R. N. Roland Holst, Arbeid en schoonheid vereend is de eerste uitvoerige studie naar het leven, het werk en de kunstopvattingen van de grote Nederlandse kunstenaar Richard Nicolaus Roland Holst (1868-1938). Zijn opvattingen over kunst en kunstenaars vinden hun grondslag in de jaren negentig van de negentiende eeuw. De crisisgevoelens van het fin de si?cle en de speurtocht naar nieuwe kunstuitingen, zoals het synthetisme en het symbolisme, hebben op Roland Holst grote invloed gehad. Maar naast dit idealistische kunstbegrip, dat bepalend is geweest voor de meeste van zijn tijdgenoten, heeft Roland Holst zich in hoge mate laten leiden door het socialisme. Met zijn echtgenote, Henri?tte Roland Holst-van der Schalk, heeft hij ook een rol van betekenis gespeeld binnen de opkomende arbeidersbeweging. Zijn geschiedopvatting, die teruggaat op het historisch materialisme, is in wezen tegenstrijdig met zijn idealisme. Lieske Tibbe toont overtuigend aan dat Roland Holst geprobeerd heeft deze twee theorie?n met elkaar te verenigen. In R. N. Roland Holst. Arbeid en schoonheid vereend wordt ook uitgebreid aandacht besteed aan schrijvers die invloed gehad hebben op Roland Holst, zoals Aurier, Ruskin en Morris. Het boek gaat ruimschoots in op Roland Holsts persoonlijke leven, waarin deze zijn eigen opvattingen trachtte te realiseren. Zijn hoogleraarschap en zijn directeurschap van de Rijksacademie van Beeldende Kunsten ontbreken hierin uiteraard niet. Centraal in deze grote studie staan zijn werk en zijn kunstopvattingen, waarmee hij nog altijd velen weet te inspireren. Lieske Tibbe promoveerde in 1994 op deze studie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Zij is werkzaam aan de Katholieke Universiteit Nijmegen.
Prijs
€ 45,10
Bekijk boek


Andere populaire boeken van Tibbe
We hebben meer boeken van de Auteur gevonden. Hieronder ziet u de 3 boeken waar het meeste aanbod van is.
Nieuw (0)
Tweedehands (1)
€ 32,00