> > > > > de-waarde-van-instituties

De Waarde Van Instituties

Het boek De Waarde Van Instituties is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "De Waarde Van Instituties" is tweedehands te koop vanaf € 30,50 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 30,50 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789053566015
   
Soort boek
Paperback


Vrienden van Anton Zijderveld hebben De waarde van instituties geschreven ter gelegenheid van zijn emeritaat als hoogleraar Algemene Sociologie aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. Zo willen ze eer bewijzen aan zijn superieure beoefening van de wetenschap. De essays treden in discussie met de rode draad die door Zijdervelds oeuvre loopt, namelijk de waarde van instituties. In zijn proefschrift Institutionalisering (1966) blijkt al zijn grote interesse voor instituties en dat onderwerp heeft hem sindsdien niet meer losgelaten. De vrucht van zijn jarenlange dóórdenken legde hij neer in The Institutional Imperative (2000), dat pleit voor het behoud van sociale instituties zoals gezin, staat, zorg en onderwijs. De waarde van instituties bevat speciaal voor dit boek geschreven essays, die specifieke instituties belichten zoals democratie, opvoeding, onderwijs en staat. Andere behandelen bijzondere aspecten zoals de rationaliteit van instituties of de spanning tussen individu en institutie. Allemaal weerspiegelen ze het veelkantige oeuvre van Anton Zijderveld.
Prijs
€ 30,50
Bekijk boek