> > > > > het-vertroebelde-oog-het-onbegrepen-leven-van-greet-hofmans

Het Vertroebelde Oog - Het Onbegrepen Leven Van Greet Hofmans

Het boek Het Vertroebelde Oog - Het Onbegrepen Leven Van Greet Hofmans is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "Het Vertroebelde Oog - Het Onbegrepen Leven Van Greet Hofmans" is tweedehands te koop vanaf € 25,00 bij www.degoudenomslag.nl.

Tweedehands (1) vanaf € 25,00 bij www.degoudenomslag.nl Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
www.degoudenomslag.nl
Boekinfo:Greet Hofmans was in 1956 maandenlang wereldnieuws. Van Zweden tot de Verenigde Staten, van Frankrijk tot Venezuela: overal verschenen artikelen over de ‘gebedsgenezeres’ die het huwelijk van het Nederlandse koningspaar zo ernstig had verstoord dat een echtscheiding dreigde. Hofmans zou koningin Juliana hebben behekst en gevaarlijke pacifistische denkbeelden hebben ingefluisterd. De ophef leidde ertoe dat Juliana alle banden met Hofmans moest verbreken. Achteraf bleek prins Bernhard verantwoordelijk voor de demonisering van Hofmans, die als een ‘Raspoetin’ de geschiedenisboeken inging.Gebruikmakend van diverse niet eerder geraadpleegde (privé)archieven schetst Han van Bree in Het vertroebelde oog een genuanceerd beeld van de persoon Hofmans. Wie was deze Amsterdamse vrouw van eenvoudige komaf, bij wie zo velen – van jong tot oud, van arm tot rijk, van laaggeschoold tot hooggeleerd – te rade gingen als ze ergens mee zaten? Was zij inderdaad een sturende en manipulatieve intrigante? Had zij voor de monarchie gevaarlijke religieuze opvattingen? En bovenal: wat wilde zij bereiken? Door haar hele leven te beschouwen, geeft Van Bree een completer beeld van Hofmans en biedt hij een nieuwe, heldere kijk op de wijze waarop zij onder meer Juliana, maar ook Wilhelmina en zelfs Bernhard terzijde stond.Conditie:GoedEAN:9789000354511Auteur:Bree, Han vanUitgever:SpectrumOmschrijving:Goed. 2025. 651pp. dik boek. hardcover. Keurig ongelezen boek. Boek past niet door de brievenbus
Prijs
€ 25,00
Bekijk boek