> > > > > identiteit-en-interculturaliteit

Identiteit En Interculturaliteit

Het boek Identiteit En Interculturaliteit is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "Identiteit En Interculturaliteit" is tweedehands te koop vanaf € 41,92 bij Bol.com.

Tweedehands (1) vanaf € 41,92 bij Bol.com Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
Bol.com
ISBN
9789054878766
   
Soort boek
Paperback


<br />Vaak denken wij over identiteit in termen van onveranderlijkheid. Of we refereren aan iets dat ons definitief gegeven zou zijn en dat misschien zelfs beschermd moet worden. Een visie die hardnekkig standhoudt. <br /><br /><br /><br />In Brussel is deze thematiek veel meer voelbaar dan waar ook in Belgi?. Hoe gaan jongeren daarmee om? Hoe komen zij tot de constructie van een identiteit? Politicoloog en filosoof Bleri Lleshi zette een onderzoek op het getouw dat zowel een praktisch-empirisch als een theoretisch luik meekreeg. Hij stelde hierover een boek samen met Marc Van den Bossche, professor filosofie aan de Vrije Universiteit Brussel. <br /><br /><br /><br />In het theoretische deel gaan Noel Clycq, Leen De Bolle en Marc Van den Bossche in op de sociologische en filosofische aspecten van identiteitsvorming. Identiteit wordt er beschreven als voortkomend uit dialoog en ontmoeting met de ander. In het praktische deel schetst Eric Corijn een beeld van Brussel als kosmopolitische stad in wording. Nadien volgen enkele getuigenissen van betrokken jongeren in het project Ideaal Brussel. Hoe gaan zij om met hun meerlagige identiteit in de Brusselse context? In deel drie maakt Bleri Lleshi een analyse van het discours achter concepten zoals diversiteit, integratie en inburgering. Olivia Rutazibwa sluit het boek af met een beschouwing over de meervoudigheid van interculturele identiteiten. <br /><br /><br /><br />Dit boek verlaat de geijkte paden van het denken over cultuur en identiteit. De monoloog van politici en opiniemakers over de dreiging die uitgaat van ?de ander? maakt hier plaats voor een constructieve dialoog met respect voor de veelheid van stemmen die in het debat betrokken zijn, maar die veel te lang niet werden gehoord. <br /><br /><br /><br />Deze tweede, herziene editie is aangevuld met een nieuw essay van Bleri Lleshi over het identiteitsdebat in Vlaanderen. <br /><br /><br /><br />?Individuele emancipatie en formeel burgerschap zijn cruciaal, maar wie mordicus het debat over identiteit afwijst, heeft oogkleppen op. Alleen al om die discussie te voeden, is dit boek de moeite waard.? <br /><br />Gie Goris, hoofdredacteur MO* Magazine <br /><br /><br /><br />?Een interessant en actueel boek omdat de auteurs op zoek gaan naar nieuwe benaderingen en alternatieve horizonten voor een werkzaam "samenlevingspact".? <br /><br />Jos Geysels, Minister van Staat<br />
Prijs
€ 41,92
Bekijk boek