> > > > > parijse-feesten-ethel-portnoy

?parijse Feesten, Ethel Portnoy

Het boek ?parijse Feesten, Ethel Portnoy is 1 maal gevonden, 0 maal nieuw en 1 maal tweedehands. "?parijse Feesten, Ethel Portnoy" is tweedehands te koop vanaf € 29,95 bij www.boekwinkelstip.nl.

Tweedehands (1) vanaf € 29,95 bij www.boekwinkelstip.nl Toon 1 tweedehands boek
Bent u de schrijver van dit boek of weet u iets over deze auteur?

Omero.nl is druk bezig om informatie over auteurs toe te voegen. Neem contact met ons op via support@omero.nl om een auteursprofiel aan te maken met een foto, biografie, website adres en sociale media links.
Tweedehands
We hebben 1 tweedehands advertentie gevonden
Aanbieder
www.boekwinkelstip.nl
VerhalenMet, in het midden van het boek, een katern met unieke foto's, o.a. gemaakt door Ed van der Elsken. De foto van Ethel Portnoy, op de achterzijde is gemaakt door Rudy Kousbroek, met op de achtergrond Remco Campert.Eerste drukParijs 1950. Ethel Portnoy zet haar eerste schreden in de Franse hoofdstad om er culturele antropologie te gaan studeren. Ze leert er haar toekomstige echtgenoot Rudy Kousbroek kennen en wordt al snel opgenomen in de kring van de Nederlandse Vijftigers en de leden van de Cobra-groep. Over deze tijd schreef ze negentien autobiografische verhalen, waaruit een ontroerend en soms nostalgisch beeld van het Parijs van kort na de Tweede Wereldoorlog naar voren komt.Parijse feesten bevat kleurrijke herinneringen en tal van anekdotes over de schrijvers en beeldend kunstenaars die Ethel Portnoy er ontmoette. Tussen de regels door probeert ze voortdurend te ontraadselen wat toch de aantrekkingskracht van de stad is.Parijse feesten is een lichtvoetige verzameling van oude en nieuwe verhalen, waarin een katern met unieke foto's is opgenomen.Ethel Portnoy (1927-2004) was een Nederlands schrijfster. Zij schreef essays, columns, een toneelstuk, korte verhalen, reisverhalen en een aantal romans. Zij werd geboren in Philadelphia, maar groeide op in de Bronx als dochter van Russisch-joodse immigranten. Zij vertrok in 1950 naar Europa en studeerde culturele antropologie in Parijs, onder andere bij Claude Lévi-Strauss. In parijs leerder zij Rudy Kousbroek kennen, met wie ze in 1951 trouwde. 'Portnoy is met haar levendige intelligentie, haar monter relativisme en haar analytisch observatievermogen een van onze interessantste schrijvers.' — T. van Deel in Trouw'Haar autobiografische verhalen tonen dat ze de hoogste erkenning verdient.' — Elsbeth Etty in NRC Handelsblad Ethel Portnoy, voelde zich een Nederlands schrijfster, maar schreef altijd in het Engels. De vertaling van de verhalen in dit boek zijn van Tinke Davids, Rudy Kousbroek en (dochter) Hepzibah Kousbroek (1954-2009) Schaars!?Parijse feesten, Ethel Portnoy, nog mooi en net exemplaar (rug is ietwat hol, verder is het boek zo goed als nieuw)ISBN 90-290-7420-5
Prijs
€ 29,95
Bekijk boek